|
|
|
Župa | 19.08.2026. |
| Općina: Ne lomite ograde u Kuparima, bit će posljedica |
|
|
|
|
|
Općina Župa dubrovačka apelira na sve građane i posjetitelje plaže Kupari da se prilikom prolaska kroz područje turističkog kompleksa obvezno koriste isključivo označenim pješačkim koridorom te da ne ulaze u prostor aktivnog gradilišta.
"U dogovoru s društvom Kupari Luxury Hotels d.o.o., investitorom obnove turističkog kompleksa Kupari, pješački koridor uspostavljen je kako bi se, unatoč izvođenju građevinskih radova, građanima i posjetiteljima omogućio pristup plaži Kupari.
Nažalost, prema informacijama zaštitarske službe s gradilišta, posljednjih dana bilježe se učestali slučajevi oštećivanja i pomicanja zaštitnih ograda te ulaska i kretanja osoba izvan označenog pješačkog koridora i unutar prostora aktivnog gradilišta.
Takvo ponašanje predstavlja ozbiljan sigurnosni rizik za osobe koje ulaze na gradilište, ali i otežava organizaciju i sigurno odvijanje građevinskih radova.
Stoga još jednom pozivamo sve korisnike da poštuju postavljene ograde, upozorenja i upute zaštitarske službe te da se prema plaži i s plaže kreću isključivo za to predviđenim pješačkim koridorom.
Posebno naglašavamo kako će, ukoliko se nastavi nepoštivanje sigurnosnih pravila i ulazak u prostor gradilišta, investitor biti primoran razmotriti zatvaranje pješačkog koridora radi zaštite sigurnosti građana i nesmetanog izvođenja radova.
Podsjećamo da je koridor otvoren svakoga dana od 7:00 do 21:00 sat, dok je u vremenu od 21:00 do 7:00 sati zatvoren.
Poštivanjem uspostavljenih pravila možemo zajednički osigurati da pristup plaži Kupari ostane otvoren i siguran za sve.
|
|
| NAJČITANIJE (7 dana) |
|
| | |
|
|