Dubrovačko-neretvanska organizacija HNS-a osnovala je Tim u kojem je 15 mladih visokoobrazovanih članova stranke s područja krajnjeg juga Hrvatske. Odluka o njegovom osnivanju donesena je na prvoj sjednici Predsjedništva ŽO HNS-a Dubrovačko-neretvanske županije održanoj u Lumbardi na Korčuli, priopćeno je iz županijskoj HNS-a.
Tom prilikom predsjednik ŽO, Valentin Dujmović, Predsjedništvu je predstavio njegove članove, istaknuvši kako je redom riječ o mlađim članovima stranke od kojih očekuje puno u budućnosti.
- Funkcija Tima je savjetodavna, i od njih se očekuje da djeluju kao svojevrstan trust mozgova koji bi trebao dati novi zamah stranci u našoj županiji“, naglasio je predsjednik ŽO, koji je, zajedno s Mariom Tevšićem i član nacionalnog Tima HNS-a.
Uz to raspravljalo se i predstojećim izborima za Europski parlament, a Predsjedništvo je Dalmatinskom regionalnom savezu kao kandidata na njima predložilo gradonačelnika Dubrovnika i člana Predsjedništva HNS-a, Andra Vlahušića.