Veliko nevrijeme koje je tijekom noći i jutra pogodilo krajnjig jug Hrvatske donio je i znatno zahlađenje. Prema podacima Hidrometeorološke stanice Mandaljena u Župi je u podne temperatu bila 18 stupnjeva celzijusa, a najniža temperatu tijekom 24 sata bila je jutros u10.34 i iznosila je 17 stupnjeva. U posljednih 24 sata palo je i 28 litara kiše po metru kvadratnom.
Uslijed udara groma jutros oko 6.45 sati izbio je manji požar kod repetitora u Kuparima. Prema informaciji iz Županijskog centra 112, požar je ugašen već oko 7 sati.
Ovu je fotografiju zabilježio kasno sinoć Boris Bašić, Storm Chasers Dubrovnik, stavivši opisi - Grmljavina na moru ,grmljavina na kopnu i funnel u zaljevu.
Inače, prema podacima dubrovačke Meteorološke postaje u Dubrovniku je u posljednjih 24 sata palo 91 litra kiše po metru kvadratnom, što je daleko najviše u državi. Tijekom noći je zabilježeno i dosta udara gromova.
Iz Županijskog centra 112 javljaju kako su pripadnici JVP Dubrovački vatrogasci imali tri intervencije ispumpavanja vode zbog poplave, i to u Vrbici, ulici Svetog Mihajla 2 i Kralja Tomislava 6. Sve su komunalne službe i cestari na terenu te se radi na otklanjanju i sanaciji problema prouzrokovanih nevremenom. Poplava je bilo i na Kantafigu i u Uvali Lapad.